Fotoporadnik

15 kroków do własnego srebra koloidalnego

1. Przygotuj GENERATOR SREBRA KOLOIDALNEGO (wybraną wersję) oraz druty srebrne (próba minimum 999)

 

2. Przygotuj wodę destylowana lub demineralizowaną

 

3. Przygotuj miernik TDS (model miernika przykładowy)

4. Przygotuj odpowiednie naczynie. Najlepiej dość wysokie i wąskie, pozwalające przygotować jednorazowo około 200 ml srebra koloidalnego. WAŻNE: naczynie musi być szklane, dobrze jeśli będzie ciemne (ochrona koloidu przed światłem).

5. Wlej wodę do szklanki i sprawdź jej czystość miernikiem TDS. Woda destylowana lub demineralizowana używana do wytwarzania srebra koloidalne nie powinna mieć więcej jak 1-2 ppm. Ideałem byłaby woda 0 ppm.

Użyta w przykładzie woda ma 2 ppm. Jest to górna granica czystości. Nie polecamy stosowania wody z zawartością obcych jonów > 3ppm.

6. Osadź elektrody srebrne we wtykach (o ile nieosadzone), a wtyki wetknij w gniazda w spodniej części generatora.

 

7. Połóż generator srebra koloidalnego na wierzchu naczynia, zanurzając elektrody w wodzie.

GSK-2 na naczyniu z wodą

8. Sprawdź, dokąd sięgają elektrody! Nie mogą one dotykać dna naczynia! Należy tak dobrać naczynie, aby druty srebrne kończyły się 1-1,5 cm nad dnem. Jeśli nie posiadamy odpowiednio wysokiej szklanki, słoika, spróbujmy podłożyć coś pod generator, aby nie opierał się o wierzch naczynia, ale wyżej. W przykładzie posłużono się drewnianą klepką. Należy wziąć pod uwagę, że metoda powoduje zmniejszenie zanurzenia elektrod srebrnych, co wpłynie na wydłużenie czasu produkcji srebra koloidalnego. Najlepiej tak dobrać długość drutów srebrnych i naczynia, aby elektrody były zanurzone prawie maksymalnie (poza plastikiem złącz), a jednocześnie nie sięgały dna.

elektrody generatora koloidugenerator nanosrebra elektrody przy dniaGSK-2 wyżej

 9. Jeśli generator nanosrebra oraz jego elektrody są w prawidłowej pozycji, podłącz zasilanie.

Generator srebrnej wody zasilanie

10. Praca wytwornicy srebra koloidalnego sygnalizowana jest poprzez miganie czerwonej diody LED. Na początku dioda miga powoli, tzn. świeci np. 5 sekund, potem 5 s nie świeci. Im bliżej końca procesu produkcji, tym częstotliwość migania jest większa (np. 0,5 s świeci, 0,5 s nie świeci). Po zakończeniu pracy dioda na generatorze nie miga, ale pulsuje, tzn. płynnie rozjaśnia się i ściemnia.

gsk-2 dioda offgsk-2 dioda on

UWAGA! Jeśli po zakończeniu procesu dokonamy zmiany ustawień (położenia gałki) to należy odłączyć i podłączyć zasilanie, aby zmiany zostały zapisane.

11. Rozpoczynaj produkcję srebra koloidalnego przy środkowym ułożeniu gałki. Gałką zmienia się próg napięcia, dla którego nastąpi wyłączenie GSK.

generator srebra koloidalnego gałka na środku

Korzystając z gałki możemy w przybliżeniu określić końcowe stężenie koloidu pod warunkiem, że proces przeprowadzamy zawsze w zbliżonych warunkach, tj. najlepiej w podobnej temperaturze wody i otoczenia, w tym samym naczyniu, przy użyciu drutów srebrnych o tej samej długości i średnicy, zamontowanych w takim samym rozstawie.

Jeśli stężenie srebra koloidalnego otrzymanego przy produkcji przy środkowym ustawieniu gałki jest za niskie - przekręcamy gałkę w prawo, resetujemy zasilanie i kontynuujemy proces produkcji.

wytwornica nanosrebra gałka w prawo

Jeśli stężenie srebra koloidalnego otrzymanego przy produkcji przy środkowym ustawieniu gałki jest za wysokie - kolejną porcję wytwarzamy przy gałce przekręconej w lewo (pamiętajmy o odłączeniu zasilania po zmianie pozycji gałki). Koloid można rozcieńczyć wodą destylowaną/ demineralizowaną używaną do produkcji.

gsk-2 gałka w lewo

UWAGA! Każdorazowo po zmianie położenia gałki należy odłączyć zasilanie!

12. W procesie produkcji srebrnej wody wytrącają się wodorotlenki srebra. Osadzają się one w dużej mierze na powierzchni elektrod. W związku z tym należy co 2-3 godziny wyjąć elektrody z wody i oczyścić je z osadów. Wystarczy przetrzeć je zwykłą chusteczką higieniczną czy ręcznikiem papierowym, po czym zanurzyć ponownie. Nie odłączamy zasilania, gdyż po czyszczeniu elektrod proces produkcji koloidu srebra będzie kontynuowany.

czyszczenie elektrodczyszczenie elektrodczyszczenie elektrod

Po wielokrotnym wykorzystywaniu elektrod do produkcji koloidu srebra będzie na nich znać ślady zużywania.

13. Mierzymy stężenie srebra koloidalnego miernikiem TDS. Jeśli stężenie jest zgodne z pożądanym, kończymy proces produkcji i przygotowujemy srebrną wodę do użycia.

koloid srebra pomiar stężeniasrebro koloidalne ppm

14. Przed zastosowaniem należy srebro koloidalne przygotować do użycia. Filtrujemy produkt, aby pozbyć się wodorotlenków srebra i zanieczyszczeń.

Nie polecam mieszania koloidu w trakcie procesu produkcji, gdyż powoduje to rozprowadzenie zanieczyszczeń po całym roztworze. Nie mieszane nanosrebro jest "odstane" i większość wodorotlenków znajduje się na dnie naczynia.

koloid srebra osad na dnie

Filtrując srebrną wodę pozostawmy na dnie około 1cm z zanieczyszczeniami (można to wlać do WC, zlewu, zmywarki). Do filtrowania nada się kilkukrotnie złożona chusteczka higieniczna czy ręcznik papierowy, gęsta gaza lub filtr do kawy umieszczony w lejku.

filtry do srebra koloidalnegoFiltrowanie sk

15. Srebro koloidalne należy przechowywać w szklanym, ciemnym naczyniu w miejscu nienasłonecznionym (najlepiej w szafce, barku bez dostępu światła). Koloid żółknie/ brązowieje po ekspozycji na słońce. Mimo, iż srebrna woda otrzymana przy wykorzystaniu generatorów firmy Nowoster jest wysokiej jakości i długo zachowuje swoje właściwości, zachęcam posiadaczy generatorów do produkcji koloidu na bieżąco według potrzeb i przechowywania go nie dłużej niż miesiąc.

przechowywanie srebra koloidalnego

Powodzenia w wytwarzaniu i stosowaniu koloidu srebra!

GSK-2 czarny

Limitowana wersja generatora GSK-2 - w czarnej wersji kolorystycznej

O szczegóły pytaj przy zamówieniu. Zamówienia można składac drogą meilową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
lub poprzez formularz kontaktowy na stronie.

Poradnik

W domowych warunkach do wytwarzania srebra koloidalnego najlepiej używać wody demineralizowanej o stężeniu obcych jonów nieprzekraczającym 1-2 ppm.

Najlepsze rezultaty przy użyciu srebrnej wody do celów wewnętrznych jak i zewnętrznych uzyskuje się, wykorzystując srebro koloidalne o stężeniu od 5 do 15 ppm. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby do celów "nietypowych" wytwarzać srebrną wodę o stężeniu 20, 50 czy nawet 200 ppm. W takim przypadku proces elektrolizy srebra wydłuży się, ale jak najbardziej możliwe jest uzyskiwanie większych stężeń srebra koloidalnego.

Do wyznaczania stężenia jonów srebra w wodzie demineralizowanej najlepiej używać prostego i niedrogiego (ok. 50 zł) miernika TDS. Mierniki można zakupić w sklepach internetowych. Orientacyjnie stężenie srebra koloidalnego można sprawdzić laserem, poprzez obserwację wiązki laserowej w koloidzie srebra. Jest to tak zwany efekt Tyndalla.

Do produkcji srebra koloidalnego w domowych warunkach najlepiej używać drutów srebrnych o czystości 99,9% (trzy dziewiątkowej). Niektórzy twierdzą, że jeszcze lepiej używać drutów srebrnych o czystości 99,99% (cztero dziewiątkowej). Jednak praktycznie jest to takie samo srebro, a koszty certyfikacji srebra jako cztero dziewiątkowego są na tyle duże, że produkującym je firmom się to nie opłaca i srebro o próbie 9999 sprzedają jako 999. Proces wytworzenia czystego srebra jest bardzo podobny dla 999 i 9999. Jako przykład można podać różnicę w cenie srebra 999 i 925. Srebro o dużo mniejszej czystości – 925, jest tak naprawdę niewiele tańsze od srebra wyższej czystości- 999. Oczywiście nie polecam używania srebra o czystości poniżej 99,9%. Z drugiej jednak strony, nie warto też tracić czasu na poszukiwanie srebra "czystszego" od 999, gdyż ewentualne zanieczyszczenia są dużo mniejsze od obcych jonów w wodzie demineralizowanej.

Długość drutów srebrnych najlepiej dostosować do kształtu naczynia. Zazwyczaj najlepiej używać drutów 10-12 cm o przekroju 2 mm. Innym sposobem jest dostosowanie naczynia do posiadanych drutów. Dobrze jest, aby zanurzona część drutów srebrnych wynosiła minimum 8 cm (im więcej tym lepiej) - proces wytwarzania srebra nie trwa wtedy zbyt długo.

Proces produkcji srebra koloidalnego najlepiej przeprowadzać w szklanym, czystym i ciemnym naczyniu, w miejscu mało nasłonecznionym w temperaturze pokojowej. Na wierzch naczynia kładziemy generator srebra koloidalnego w taki sposób, aby druty srebrne były zanurzone w wodzie i aby jednocześnie nie dotykały dna naczynia. Na dnie naczynia osadzają się wodorotlenki srebra, które przewodzą prąd i właśnie dlatego elektrody nie powinny dotykać dna naczynia. Podczas trwania procesu, co jakiś czas można czyścić elektrody.

Gdy proces wytwarzania srebra koloidalnego się skończy, najlepiej srebrną wodę odstawić na jeden dzień (choć nie jest to niezbędne), a następnie koniecznie przecedzić ją przez bibułę, gazę lub filtr, aby oczyścić ją z ewentualnych osadów (wodorotlenków srebra).

Wyprodukowane we własnym zakresie srebro koloidalne najlepiej przechowywać w szklanym, ciemnym naczyniu (butelce, słoiku), w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej. Nie zaleca się przechowywania srebra koloidalnego w lodówce (ze względu na ruchy Browna). W miarę możliwości srebro koloidalne należy wytwarzać często, aby mieć je zawsze świeże i nie przechowywać go zbyt długo, ponieważ z czasem, pod wpływem światła przybiera żółtą barwę (często dzieje się tak ze srebrem sprzedawanym w sklepach lub aptekach).

Srebrna woda sprzedawana w sklepach i aptekach nie jest traktowana jako lek, lecz jedynie jako suplement diety. Nie ma kontroli nad jakością takiego wyrobu, więc i my, kupujący, nie możemy mieć pewności co do trwałości i jakości takiego srebra koloidalnego. Dlatego, aby być pewnym stanu używanego srebra koloidalnego, dobrze jest wytwarzać srebrną wodę we własnym zakresie na wodzie demineralizowanej ze sprawdzonego źródła i przy użyciu drutów srebrnych o dużej czystości. Jeżeli dodatkowo zakupimy jeden z oferowanych generatorów, możemy mieć 100% pewność, że wytworzony w domowych warunkach roztwór nanosrebra jest wysokiej jakości.

Więcej o właściwościach srebra koloidalnego można przeczytać również na stronie: www.koloidsrebra.pl

Galeria

Modyfikowana wersja generatora GSK-3 - na osiem drutów srebrnych

Dostawa i płatność

Wpłat można dokonywać na rachunek firmowy w mBanku.
Istnieje możliwość wysłania zamówionego towaru za zaliczeniem pocztowym.

Wysyłka Poczta Polską:

  • list polecony priorytetowy/ paczka pocztowa - 12,30zł (dla płatności z góry)
  • przesyłka pobraniowa priorytetowa - 20 zł

Zamówienia i kontakt

biuro@nowoster.pl

gg 1518837

tel. 510 418 836  (w godz. 11-20)

Gwarancja

Oferowane generatory SK objęte są dwuletnią gwarancją.

Zapewniamy serwis gwarancyjny, pogwarancyjny oraz wsparcie techniczne.

Copyright